Tags

, ,

Laucnh diagnostikos įranga

OBD II yra standartizuota diagnostikos informacijos ir ataskaitų iš borto kompiuterio automobilyje sistema. Ją galima rasti visuose automobiliuose ir lengvuosiuose sunkvežimiuose, kurie yra pagamint nuo 1996 metų. Standartas buvo sukurtas dar ankščiau, OBD I sukurtas maždaug 1980 metais. 1994 metais buvo sukurta OBD 1,5 diagnostikos sistema, ji buvo labai panaši į dabartinį OBD II standartą.

Pagrindinė OBD II sistemos funkcija yra ta, kad prijungta diagnostikos įranga gali stebėti automobilio veikimą ir rasti transporto priemonėje gedimą.

Šis standartas sukurtas tam, kad stebėtų automobilio emisijos ir išmetamųjų dujų lygį. Dėl aplinkosauginių veiksnių standartas ir buvo sukurtas. Tačiau einant laikui, diagnostikos įrenginiai buvo kuriami su daugiau funkcijų, tokiomis kaip: variklio darbas, kuro padavimo sistema, ABS ir daugelis kitų. Todėl į automobilius buvo įmontuota daugiau daviklių, kad stebėti automobilio veikimo darbą.

Šiais laikais pagrindinė automobilių diagnostikos įrangos, kuri naudoja OBD II standartą, funkcija yra rasti gedimą automobilyje. Todėl iš borto kompiuterio į šiuos prietaisus yra gaunama informacija susijusi su gedimais. Ši funkcijos automobilių mechanikams sutaupo daugybę laiko ir kitų išteklių.

 

Advertisements