Tags

, , ,

autodiagnostika.jpg

Sparčiai tobulėjančios technologijos skatina tobulinti ir susijusias technologijas, kad visa sistema turėtų sinergiją. Bet kalbant apie automobilius, tai kiekvienas automobilių gamintojas siekė, kad jų gaminamas modelis būtų kuo tobulesnis, o tam reikia įdiegti daug naujų inžinerinių technologijų. Konkurentai automobilių gamintojai nesnaudžia, todėl technologijų vystymasis ir plėtra automobiliuose vyksta dideliais ir sparčiai žingsniais.

Atsitikus automobilyje gedimui, kuriame yra įdiegta daug naujų technologijų, reikia dar mokėti jį suremontuoja, o tam yra skirta diagnostikos įranga, su kuria atliekama autodiagnostika. Šios įrangos pagalba galima nuskaityti net naujausias technologijas, kurias paprastas mechanikas, be tokios įrangos, patikrinti tiesiog negali.

Šiuolaikiniuose automobiliuose yra tiek daug elektroninių prietaisų ir elektromechaninių dalių, kad surasti gedimą yra ypač sunku. Todėl automobilių gamintojai į automobilius įmontuoja jutiklius ir daviklius, kad paprastas mechanikas, kuris turi diagnostikos įrangą, galėtų rasti gedimą. Šie davikliai perduoda informaciją automobilyje esančiam kompiuteriui apie tam tikrų mechanizmų veikimą. Jeigu mechanizmas veikia neįprastai ir jo veikimas iškrypsta iš normalių veikimo normų, daviklis būtent šią informaciją perduoda kompiuteriui. Su diagnostikos įranga automobilių remonto specialistas gali nuskaityti šią informaciją ir žinoti tikslią gedimą vietą.

Advertisements