Kiekviena tos pačios rūšies serviso įranga yra labai skirtinga, viena turi daugiau privalumų, kita – mažiau. Nors atrodo ta pati serviso įranga, tačiau viena gali turėti daugiau funkcijų, kita gali būti pati kokybiškesnė, o dar kita gali turėti kitų svarbių privalumų. Taip yra ir su keltuvais, nors žirkliniai ir koloniniai keltuvai atlieka tą pačią funkciją, tačiau jie yra skirtingi.

zirkliniai-keltuvaiKoloniniai keltuvai yra vieni dažniausi, kuriuos galima sutikti automobilių servise. Jų principas yra toks, kad prie keltuvo yra pritvirtintos „kėlimo rankos“, kurios kelia automobilį. Automobilių servisuose dažniausiai yra naudojami koloniniai keltuvai, sudaryti iš dviejų kolonų. Jeigu servisas remontuoja autobusus, sunkvežimius ir kitą sunkiąja techniką, tai suprantama, kad šioms transporto priemonėms pakelti neužteks dviejų kolonų keltuvų. Todėl tokiai technikai yra keltuvai, sudaryti iš keturių, šešių ar net aštuonių kolonų. Kurios gali patogiai pakelti transporto priemonę.

Žirkliniai keltuvai yra rėčiau sutinkami automobilių servisuose, tačiau jie yra taip pat patogūs, kaip ir koloniniai keltuvai. Žirkliniai keltuvai sudaryti iš platformų, ant kurių automobilis patogiai užvažiuoja ir yra stabiliai pastatomas. Šis keltuvas yra patogus tuo, kad serviso mechanikas gali jį pasikelti į reikiamą aukštį ir taip patogiai dirbti, taip yra mažiau pavargstama. Žinoma, tą galima daryti ir su koloniniu keltuvu. Žirkliniai keltuvai gali būti neįmontuojami į grindinį, todėl jie yra mobilūs ir prireikus galima transportuoti juos į kitą vietą.

Advertisements